wtorek, 8 maja 2012

Ach te poprawy...

Witam wszystkich! ;D Cały maj i pierwsze tygodnie czerwca to ostatnia szansa na poprawienie ocen. Widac to już u mnie w szkole, bo każdy walczy o swoje. Ja sama chodzę już teraz i staram się podciągnąc moje ocenki. W związku z tym postanowiłam dac Wam kilka wskazówek jak się uczyc żeby się nauczyc ;)

I MIEJSCE
Chociaż pogoda za oknem zachęca do nauki na świeżym powietrzu - nie polecam. Na dworze trudno się skupic, za dużo się dzieje (chociażby cwierkające ptaki mogą Ci przeszkadzac ;)). Najlepiej jakbyś ogarnęła biurko (stół, stolik) i wzięła się za książki. Gdy wokół będzie panował porządek łatwiej Ci się będzie skupic na kolejnej stronie podręcznika. Łóżko również nie jest najlepszym miejscem na naukę. Zapamiętaj - służy do spania.

II NOTATKI
Notatki pisane tekstem ciągłym, bez kolorów? To nie dla nas ;) Zadbaj o to aby były one jak najbardziej kolorowe i nie rozpisuj się zbytnio. Pamiętaj zasada "minimum słów, maksimum treści" pomoże Ci osiągnąc sukces.
III CZAS
Nauka na ostatnią chwilę, noc przed ważną klasówką (bądź poprawą) nie jest najlepszym pomysłem. Oczywiście zdarzają się takie sytuacje ( mnie nagminnie, ale nie powielajcie mojego błędu ;D).Gdy już musicie zarwac noc to polecam tabletki "Sesja", na serio pomagają ;) Ale najlepiej jakbyś zaczęła uczyc się już PRZYNAJMNIEJ kilka dni wcześniej, stopniowo i na spokojnie. Tak wchodzi najlepiej.

IV WIELKA POWTÓRKA
Znasz to uczucie gdy powtarzasz wszystko przed sprawdzianem i masz wrażenie że nic nie umiesz? Spokojnie, to zapewne przez stres który Ci w danym momencie towarzyszy. Weź głęboki wdech i rozluźnij się. Będzie dobrze ;)

V ŚCIĄGI
Czasami zdarzają się sytuacje gdy zwyczajnie nie mamy czasu się nauczyc i mimo szczerych chęci czas dalej płynie a godzina klasówki zbliża się niesamowicie szybko. Wtedy ostatnią deską ratunku są ściągi. Trzeba bardzo uważac żeby nauczyciel nas nie przyłapałam bo możemy miec gorsze nieprzyjemności i zwyczajna jedynka w dzienniku. Ale jeśli już zdecydujesz się na ściągę polecam kilka sprawdzonych przeze mnie miejsc:
* dla dziewczyn noszących spódnice: wewnętrzna strona uda (podciągasz spódniczkę i masz:))
* stanik (ale trzeba miec duży dekolt ; )) )
* nadgarstek (gdy mamy długi rękaw)
Zresztą co ja wam mówię, pewnie macie ten temat i tak lepiej opracowany ode mnie ;D Brak komentarzy:

Prześlij komentarz